Kategorie
Porady

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Powiedzenie „nie szata zdobi człowieka” nie zawsze się sprawdza – wszak pierwszą rzucającą się w oczy rzeczą jest ubiór. Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba ubrać się schludnie i stosownie do sytuacji – ważne jest pierwsze wrażenie, więc nawet dobre CV nie będzie wystarczające, jeśli rekruter lub potencjalny pracodawca zobaczy, że na rozmowę rekrutacyjną kandydat przychodzi ubrany niechlujnie. Wiadomo – najbardziej istotne są kwalifikacje i dobre CV, jednak wygląd zewnętrzny również przesądza o tym, czy dostanie się posadę.

Najważniejsze jest, aby ubranie było schludne i oficjalne. Najbardziej popularnym i doskonale sprawdzającym się ubraniem jest marynarka i eleganckie spodnie bądź spódnica. Nie muszą one być w kolorze czarnym, nie warto jednak decydować się na zbyt rażące, intensywne barwy. Do tego ważna jest bluzka. Śmiało można postawić na klasyczną białą koszulę lub bluzkę, nie jest to jednak koniecznością – ważne, aby była stonowana, elegancka i pasowała do reszty stroju. Do tego warto założyć buty na obcasie – jeśli jednak nie radzisz sobie zbyt dobrze z chodzeniem na szpilkach zbyt dobrze, lepiej z nich zrezygnuj i zastąp je eleganckim, płaskim obuwiem. Doskonałą alternatywą dla klasycznych spodni i marynarki jest sukienka. Nie może być ona za krótka, aby podczas rozmowy nie stresować się dodatkowo tym, że będzie spod niej widać więcej, niżby pani chciała.

Panowie wybierający się na rozmowę kwalifikacyjną powinni postawić na klasyczny garnitur i koszulę. Będą dzięki nim prezentowali się oficjalnie, elegancko i profesjonalnie. Koszula nie musi być biała, ważne, żeby nie była w zbyt intensywnych kolorach. Warto do tego dobrać odpowiednie buty – garnitur i ciężkie, toporne glany zdecydowanie nie będzie wyglądał dobrze. Krawat należy dobrać kolorystycznie do garnituru i koszuli.

Pamiętaj – Twój ubiór podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest niezwykle ważny. Dzięki niemu zaprezentujesz się profesjonalnie i elegancko, warto więc wybrać oficjalny strój, niezależnie od renomy firmy, do której rekrutujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *