Kategorie
Moda

Kolczyki handmade – pomysł na biznes?

Nudzi Ciebie praca w korporacji? Czujesz, że wypalasz się zawodowo, a Twoim hobby po pracy jest tworzenie rzeczy handmade? Masz szansę pogodzić swoje hobby z biznesem i zacząć zarabiać na swoich produktach. Ludzie coraz bardziej interesują się produktami rękodzielniczymi, a co za tym idzie istnieje spore zapotrzebowanie na handmade. Uważaj jednak, bo pomimo sporego popytu, konkurencja również jest duża, przez co trzeba wyróżnić się oryginalną ofertą.

Polacy bywają już znudzeni masowymi towarami, gdzie wszystko jest do siebie podobne. Nie ma przeszkód, aby Twoja początkowa zabawa z rękodziełem, przerodziła się w poważny i dochodowy biznes. Łatwą sztuką to nie jest, ale istnieje wiele twórców, którzy wybili się i podbili np. swoją biżuterią również zagraniczny rynek.

Co zrobić, aby zarobić?

Koszty wejścia w tego typu biznes są stosunkowo niskie, a zarobki wysokie. Triumfy swięci przede wszystkim biżuteria, a pomysły na jej tworzenie są niemal nieograniczone.

W każdym razie jeśli chcemy na tym zarobić poważnie, musimy tworzyć na produktach, z których jest zysk. Na drewnianych kolczykach raczej wiele nie zarobimy, a aby wyrobić chociaż średnią krajową wypłatę będziemy zmuszeni zamienić się w fabryke, a tego raczej nie jesteśmy w stanie dokonać, po drugie bardzo ciężko będzie znaleźć klientów, na taką ilość produktów.

Po drugie, aby na rękodziele porządnie zarobić, jesteśmy zmuszeni zamienić się w półfabrykę, zająć się bardziej designem, opisem produktów oraz reklamą oraz znaleźć pomoc przy wykonywaniu przedmiotów wśród innych. Zajmując się reklamą i innymi sprawami poświęcimy na to wiele czasu, a gdzie jeszcze produkcja.

Po trzecie, kolczyki handmade będą dobrym pomysłem na biznes jeśli nasze produkty są oryginalne i wzbudzą ogólny entuzjazm.

Po czwarte, do naszej oferty rękodzielniczej możemy dołączyć szkolenia i warsztaty, czyli ofertę edukacyjną, na której dodatkowo zarobimy, pomagając przy tym innym rękodzielnikom.

Dobre rady

  • Przede wszystkim otwierając swój biznes rękodzielniczy zacznij kalkulować, być może okaże się, że aby wyjść na swoje będziesz musiała zrobić 200 par kolczyków, w ciągu 400 godzin.
  • Pomyśl o fotografiach. Dobrze sfotografowane przedmioty sprzedają się lepiej.
  • Facebook jest dobrym miejscem na reklamę, ale żeby się na nim rozwinąć trzeba wykupować reklamy.
  • Twoje produkty są naprawdę wyjątkowe? Jeśli tak zostaną entuzjastycznie zauważone.
  • Wielu rękodzielników do swoich produktów dodaje historie. Dużym polem do popisu są maskotki handmade dla dzieci, którym twórca przypisuje krótką historię ich życia, charakteru itp.
  • Ważne są DETALE. Pudełeczka, karteczki dołączane do produktów czy metki bardziej estetyzują produkt, a co za tym idzie, lepiej się on sprzedaje.
  • Klienci zagranicą są bardziej zamożni niż Polacy, pomyśl więc jak do nich dotrzeć.
  • Zakup przedmiotów musi być łatwy. Klient w Internecie zachowuje się inaczej, jest niecierpliwy i potrafi szybko odpłynąć.

W każdym razie pomysł na biznes np. kolczyki ręcznie robione jest pomysłem bardzo dobrym. Pamiętaj jednak, że po drodze przed Tobą wiele trudności. Zacznij od rodziny i znajomych, a później przejdź na portale typu decobazaar.com, aby sprawdzić czy Twoje produkty przyjmą się z entuzjazmem. Nie zapominaj o Facebook’u, blogach i całej reszcie Internetu, która z pewnością pomoże Ci się rozwinąć z biznesem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *