Kategorie
Porady

Co szkodzi Twoim włosom?

Piękne i zdrowe włosy są atrybutem kobiecości i naturalną ozdobą każdej z nas. Jeśli jednak nie pielęgnujesz ich właściwie lub narażasz je na ekstremalne warunki, mogą łamać się, rozdwajać się i tracić blask. Oto 10 czynników, które najbardziej szkodzą Twoim włosom.

  1. Wysoka temperatura i wilgotne kosmyki? Zły pomysł!

Zanim sięgniemy po prostownicę lub lokówkę musimy upewnić się, że dokładnie wysuszyłyśmy włosy. W innym wypadku narażamy łuski włosowe na spalenie. Modelowanie wilgotnych kosmyków na gorąco prowadzi do ich osłabienia i zniszczenia.

  1. Zaniedbywanie termoochrony

Suszenie, prostowanie, kręcenie loków – wszelkie zabiegi stylizujące wymagające wysokich temperatur należy poprzedzić zastosowaniem odpowiednich kosmetyków chroniących przed zgubnym wpływem ciepła. Osłonią i zamkną łuski, nie wystawiając ich na niebezpieczeństwo spalenia. Susząc włosy suszarką trzeba zmniejszyć temperaturę na chłodniejszą.

  1. Tapirowanie

Efekt zwiększonej objętości nie jest warty stosowania tego szkodliwego zabiegu. Dochodzi wówczas do otwierania się łusek włosowych i w konsekwencji do łamania się włosów. Dla efektu push-up lepiej używać sprayu nadającego fryzurze puszystość i suszyć je delikatnie u nasady.

  1. Mocne pocieranie ręcznikiem

Intensywne tarcie szorstkim materiałem burzy i łamie strukturę włosa. Zaleca się zmienić tkaninę na bardziej miękką. Zamiast mocno pocierać mokre włosy, wyciśnij z nich nadmiar wody i osusz je delikatnie ręcznikiem. Zabieg ten potrwa dłużej, ale zapewni kosmykom gładkość i niesłabnący blask.

  1. Używanie lakieru przed stylizowaniem

Alkohol zawarty w lakierach zapali się pod wpływem wysokiej temperatury i wyrządzi Twoim włosom nieodwracalne szkody. Jeżeli uznajesz stosowanie sprayów za konieczne, używaj ich dopiero po zakończeniu modelowania.

  1. Codzienne mycie włosów

Zbyt częste mycie głowy pozbawia jej skórę naturalnych olejków, przez co włosy tracą blask i witalność. Suche szampony wspaniale przedłużą świeżość fryzury bez konieczności spłukiwania odżywki wytwarzanej przez nasz skalp. Jeśli jednak koniecznie musisz codziennie myć głowę, sięgaj po łagodne kosmetyki.

  1. Zbyt mocne rozczesywanie po myciu

Mokre włosy są szczególnie podatne na mechaniczne urazy. Dlatego lepiej rozczesywać pasma przed myciem głowy. Jeżeli jednak wolimy czesać wilgotne kosmyki, należy robić to ostrożnie i delikatnie, używając grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

  1. Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Zabieg ten bardzo osłabia i niszczy włosy. Utleniać – nawet specjalistycznymi preparatami – nie można zniszczonych i cienkich pasm.

  1. Za dużo kosmetyków

Nadmiar kosmetyków obciąża włosy i nie dodaje fryzurze atrakcyjności. Zbyt dużo pianek i lakierów zdeformuje ułożenie kosmyków i sprawi, że będą wyglądać na pozlepiane i twarde.

  1. Ciasne wiązanie włosów

Po rozpuszczeniu włosów skóra głowy może boleć i być mocno podrażniona. Dlatego lepiej zdecydować się na luźniejsze upięcia.

Jak sprawić, by nasze włosy zachwycały pięknem i objętością? Wystarczy zmienić dotychczasowe szkodliwe nawyki. Wystrzegając się pielęgnacyjnych grzeszków zapewnimy swoim włosom zdrowy i olśniewający wygląd.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *