Kategorie
Porady

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Odpowiednia fryzura to bardzo ważny element naszego wyglądu. Od niego zależy, jak się prezentujemy. Niezadbane włosy to nieprzyjemny widok, może nas oszpecić. Tak samo z resztą może się stać, jeżeli nie dobierzemy odpowiednio fryzury do kształtu naszej twarzy. To istotna rzecz, która niezwykle wpływa na cały nasz wizerunek. W jaki sposób wybrać idealną, pasującą do nas fryzurę?

Odwiedź stylistę

To najłatwiejszy, najszybszy i najpewniejszy sposób na to, aby dopasować odpowiednio swoje włosy do kształtu buzi. Profesjonalista doradzi ci i zajmie się wykonaniem dzieła w najlepszy możliwy sposób. Samemu rzadko kiedy posiadamy odpowiednie urządzenia, natomiast specjalista ma na stanie potrzebny sprzęt fryzjerski i potrafi go dobrze używać.

Spróbuj sama

Jeżeli nie masz ochoty na odwiedzanie fryzjera to spójrz na siebie w lustrze i zastanów się w jakiej fryzurze byłoby ci dobrze. Zwiąż całkowicie na gładko swoje włosy i spróbuj sprecyzować, które elementy Twojej buzi powinny być wyróżnione, a które odrobinę ukryte. Gdy już zdecydujesz to pamiętaj, żeby ustalić również kształt swojej twarzy. Jakie są typy?

Trójkątna

Kiedy posiadasz wystające kości policzkowe, spore czoło a na dole twoja buzia się zwęża to właśnie trójkątny kształt twarzy. W takim przypadku nie poleca się fryzur typowo męskich, ale jak najbardziej można zastosować grzywkę na bok, która wyglądała będzie rewelacyjnie w połączeniu ze średnio długimi, pocieniowanymi włosami.

Kwadratowa

Żuchwa i czoło są dość szerokie a linie buzi po bokach są niemalże równoległe i biegną prosto. Posiadając kwadratowy typ buzi powinno się łagodzić jego rysy. Świetnie do tego nadają się duże objętościowo fryzury, burze loków itd. Najlepiej, aby włosy były dość długie, wtedy odwrócą uwagę od szerokiej buzi i optycznie ją zmniejszą. Nie powinno się natomiast zaczesywać ich do tyłu, szczególnie na gładko, aby nie uwydatnić ostrych rysów.

Owalna

Jeden z najbardziej pożądanych typów buzi. Charakterystyczne jest dość szerokie czoło oraz długi podbródek. Właściwie pasuje do niej prawie każda fryzura. Męskie cięcie, długie włosy puszczone luźno, ale również gładkie spięcie w koka bądź kucyka – nie ma znaczenia. Ten typ buzi we wszystkim wygląda rewelacyjnie.

Okrągła

Szeroka w okolicy policzków, bardzo pełna buzia. Świetnie sprawdzą się tu długie włosy oraz grzywki na bok, które wyszczuplą twarz optycznie. Wystrzegać się natomiast trzeba grzywek ściętych na prosto, ponieważ znacznie poszerzają buzię. Włosy powinny mieć dość dużą objętość, dzięki czemu ukryją trochę pulchne policzki.

Fryzura wybrana – co teraz?

Nie przejmuj się brakiem urządzeń, mnóstwo jest miejsc, w których można zakupić sprzęt fryzjerski potrzebny do utrzymania ładu na głowie. Jeśli włosy mają być proste to potrzebna będzie prostownica, jeśli natomiast chcemy zwiększyć ich objętość to warto zakupić porządną suszarkę, którą od nasady włosa, pochylone głową w dół, będziemy suszyć naszą fryzurę. Ze skróceniem włosów najlepiej iść do fryzjera, jednak może również wykonać je samemu a wtedy należy zakupić takie akcesoria fryzjerskie jak porządny grzebień i nożyczki. Do loków natomiast warto rozważyć zakup lokówki.

Dobór odpowiedniej fryzury jest niezwykle ważny. Dzięki dobrze dopasowanym włosom możemy znacznie poprawić wygląd swojej buzi a co za tym idzie – lepiej się prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *