Kategorie
Mężczyzna

Najbardziej znane, brytyjskie kosmetyki dla mężczyzn

Wielka Brytania słynie z wielu wspaniałych rzeczy. Brodatym mężczyznom kojarzy się jednak przede wszystkim z popularnych marek kosmetyków wywodzących się z Wysp. Drodzy Panowie, poznajcie bliżej kosmetyki od marek Captain Fawcett oraz Apothecary 87.

Captain Fawcett – kapitan o perfekcyjnie zawiniętych wąsach

Percy Fawcett to wojskowy i kapitan marynarki, który zasłynął marką kosmetyków Captain Fawcett wyrabiającą mikstury na podstawie jego tajnych receptur. Percy uwielbiał eskapady, więc nikogo nie zdziwiło, że pewnego razu postanowił wyruszyć na kolejną wyprawę. Zebrał ekipę podróżników i popłynęli w rejs poszukując mitycznej krainy El Dorado. Finał okazał się tragiczny, bo wszyscy podróżnicy z kapitanem na czele, jak i sam pokład, zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Po wielu latach odnaleziono jedynie spróchniały kufer należący do Fawcetta. Kryły się w nim wielkie niespodzianki, a mianowicie receptury i mazidła autorstwa samego Fawcetta. W ten sposób świat się dowiedział dlaczego Percy Fawcett, pomimo warunków panujących czy na morzu, czy na lądzie, odznaczał się nienaganie podkręconymi wąsami. Po prostu sam robił wosk do wąsów. Przemysł drogeryjny szybko to podchwycił zakładając markę Captain Fawett i wyrabiając kosmetyki autorstwa podróżnika. Poprzez to możemy używać na przykład rewelacyjnych olejków do brody w trzech wariantach: Captain Fawcett Private Stoick, Captain Fawcett Booze & Baccy oraz Captain Fawcett The Million Dollar.

Apothecary 87 – najbardziej męska marka kosmetyków dla mężczyzn

Sam Martin to barman pochodzący z Wielkiej Brytanii, który zasłynął swoją autorską marką kosmetyków Apothecary 87. Sam odziedziczył bar i postanowił prowadzić go jak najlepiej potrafił. Problem polegał na tym, że wyglądał dość chłopięco i pragnąc, aby traktowano go bardziej poważnie, zapuścił brodę. Udało się, bo zarost na twarzy uczynił z chłopca mężczyznę. Sprawiło to, iż pokochał on swój zarost i postanowił starannie o niego dbać. Poznając tajniki fryzjerstwa i barberingu, narodził się pomysł, aby wykreować własne receptury na olejki do brody. Mikstury te rewelacyjnie działają na włosie za sprawą tego, że głęboko nawilżają. Ale oprócz olejów nawilżających zawierają one oleje eteryczne. To z kolei sprawia, że nadają one silnego zapachu. Problem jednak w tym, że brodaci mężczyźni przychodzący do baru na wódkę lub drinka pachnieli zbyt zniewieściale. Doprowadzało to Sama Martina niemal do szału. Zatem tylko zaogniło to jego pragnienia stworzenia swoich receptur na olejki do brody. W końcu to zrobił i odniósł sukces. Markę nazwał Apothecary 87 dlatego. Spowodował to fakt, że początkowo mikstury wyrabiał własnoręcznie, niczym typowy aptekarz, a w 1987 roku się urodził. Obecnie kosmetyki od Apothecary 87 uchodzą za najbardziej męskie kosmetyki dla mężczyzn. Sprawił to fakt, że pachną obłędnie, a przy tym obłędnie męsko. Godne polecenia okazują się: olejek do brody Apothecary 87 Original Recipe o drzewnym zapachu oraz olejek do brody Apothecary 87 Vanilla & Mango o zapachu kwiatowo-owocowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *