Kategorie
Porady

Hygge w sypialni – jak stworzyć klimatyczną przestrzeń

Hygge nie jest wyłącznie stylem, według którego aranżuje się wnętrza. Jest to życiowa filozofia, która ma swój rodowód w Danii, a od kilku lat można się cieszyć jej obecnością w całej Europie i na świecie. Duńczycy są uznawani za najszczęśliwszy naród świata, dlaczego więc nie pójść za ich śladem? Myślą przewodnią hygge jest stworzenie komfortowej, relaksującej atmosfery wokół siebie oraz dążenie do doceniania małych, acz istotnych elementów dnia codziennego, które w konsekwencji sprawią, że będziemy czuli się szczęśliwi.

Hygge we wnętrzach

W przypadku aranżacji wnętrz dla hygge charakterystyczny jest ciepły, puchaty koc, ulubiony, designerski kubek z ciepłym napojem i wszechobecne odprężenie, poczucie bezpieczeństwa. Relaksować się można na różne sposoby, lecz najczęstszym z nich jest spędzanie czasu w domowym zaciszu. Pomieszczeniem, które zasługuje na szczególną uwagę, jest sypialnia, w której codziennie budzimy się i zasypiamy. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak ją stworzyć w stylu, który pokochały miliony.

Meble do sypialni

Meble są kluczowe w przypadku aranżacji wnętrz, w stylu hygge nie jest inaczej. Najważniejszym meblem  w tym pomieszczeniu jest oczywiście łózko z odpowiednim materacem, które w dużej mierze decyduje o jakości naszego snu. Jednak jakie łóżko będzie odpowiadało standardom hygge? Oczywiście wygodne i komfortowe dla nas, nie ma jednego wzorca, bo ten styl właśnie na tym polega, żeby znaleźć to, co nam odpowiada, co nam sprawia przyjemność, daje poczucie bezpieczeństwa.

Aktualnie wiele firm oferuje meble do sypialni na wymiar, co może rozstrzygnąć nasze dylematy, ponieważ specjaliści dopasują się do naszych wymagań i mogą stworzyć łóżko z naszych marzeń. Niepospolite i solidne meble na wymiar oferuje ta galeria wnętrz: https://krakowska31.pl/sypialnie/.

Światło i stonowane kolory

Aby urządzić klimatyczną sypialnię w stylu skandynawskim należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są duże okna, które pozwalają na obcowanie z naturalnym światłem, jednak jeżeli nie jest to z różnych względów możliwe, zaopatrz swoją sypialnię w lampy. Nie jedną, ale wiele – lampkę nocną, ścienną, wolnostojącą, najlepiej, jeśli część z nich będzie miała możliwość regulacji intensywności światła, co pozwoli uzyskać efekt klimatycznej intymności i bezpieczeństwa.

Dodatkowo warto zadbać o odpowiednie barwy, które wykorzystamy podczas malowania naszej sypialni. W stylu hygge najlepiej sprawdzają się spokojne, stonowane kolory, takie jak beże, szarości, jasne brązy.

Akcesoria i dodatki

Przyjazną atmosferę relaksu możesz uzyskać poprzez dodanie kilku elementów do swojej sypialni. Mowa o puszystych kocach, które będą nas otulały w deszczowe, jesienne wieczory, o komfortowych poduszkach, w których się zanurzymy po wycieńczającym dniu w pracy, o rodzinnych fotografiach, które będą przywoływały wspomnienia, na których myśli  będzie nam się robiło momentalnie cieplej na sercu, czy o zapaleniu zapachowych świec, które nas uspokoją i odprężą.

Ideologia hygge przywędrowała do nas z Danii, jest jednym z popularniejszych styli aranżacji wnętrz. Skupia się on na budowaniu przyjaznej, relaksacyjnej atmosfery oraz docenianiu każdej chwili podczas dnia. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Wam urządzić klimatyczną sypialnię w stylu, który ma na celu przeżycie szczęśliwego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *